Leggyakoribb szoftverfejlesztés feladatok
Webfejlesztés
A böngészőből elérhető webalkalmazások kényelmes alternatívát kínálnak a felhasználók számára. Gondolhatunk egy fodrászat online időpontfoglaló rendszerére, vagy egy webshop alkalmazásra, szoftverfejlesztés rutinunk könnyen segít mindenben. Partnereink számára back- és front-end fejlesztést egyaránt vállalunk, figyelve mind a szerver-, mind az ügyféloldali felhasználói élményre.
Szoftverfejlesztés
Nem minden alkalmazás érhető el a böngészőből, sőt esetenként ezek egészen láthatatlan módon könnyítik meg életünket. Ilyenek irányítják például a banki rendszereket, tranzakciókat. Összetettebb alkalmazások javítását, továbbfejlesztését, vagy megírását is vállaljuk.
Tesztelés, tesztautomatizáció
Szoftverfejlesztési folyamatunknak természetesen részét képezi a tesztelés és a hibajavítás. Vannak azonban esetek, amikor csak ezt a folyamatot kéri tőlünk a megrendelő. Ebben az esetben egyéneket és csapatot egyaránt tudunk biztosítani.
Alkalmazásüzemeltetés, utógondozás
Gyakran előfordul, hogy egy cég alkalmazásüzemeltető nélkül marad. Ennek oka lehet elégedetlenség de akár a partner megszűnése is. Amennyiben továbbra is biztonságban szeretné tudni alkalmazását, keressen minket bizalommal! Cégünk meglévő szoftverek gondozását, továbbfejlesztését is vállalja.
Miért válasszon minket?
- Modern technológiák: a legújabb szakmai irányokat követve dolgozunk, minőségi megoldásokat szállítunk.
- Ügyfélközpontúság: együtt gondolkodunk Ügyfeleinkkel, támogatjuk terveiket és igényeikre szabott opciókat kínálunk fel.
- Gyorsaság: az agilis szoftverfejlesztés lehetővé teszi a hatékony tervezést, az Ügyfél visszajelzései alapján alakítható a fejlesztési folyamat.
- Teljeskörű problémamegoldás: cégünknél tervezünk, fejlesztünk, tesztelünk, üzemeltetünk – olyan rendszereket adunk át, melyek kialakítását gondos tervezés és alapos tesztelés előzte meg.
Felkeltettük érdeklődését? Lépjen velünk kapcsolatba!
Szoftverfejlesztés szolgáltatásunk
1.) Felmérés
Az Ügyféllel közösen meghatározzuk a szoftverfejlesztés céljait és specifikációit. Felmérjük a megvalósíthatóságot, árazási lehetőségeket és volumenbecslést adunk. Ha minden fél elégedett, titoktartási szerződést kötünk.
2.) Megállapodás
Kiválasztjuk a legmegfelelőbb árazási modellt, pontosítjuk a szoftverfejlesztés részleteit, meghatározzuk a funkciókat és a minőségbiztosítás mélységét. Rögzítjük a fejlesztés ütemezését, átadási formát, majd szerződést kötünk.
3.) Projekt setup
Ha meglévő szoftvert fejlesztünk, először megvizsgáljuk a kódot. Új szoftver esetén fejlesztési és tesztelési környezetet hozunk létre, például adatbázisokkal és szerverekkel. A fejlesztés ezután kezdődik.
4.) Szoftverfejlesztés
Agilis sprintekben dolgozunk, tesztelünk, dokumentálunk. A fejlesztési fázis során rendszeresen bemutatjuk az elkészült funkciókat, befogadjuk az észrevételeket, és ezek alapján haladunk tovább.
5.) Utolsó bemutató, átadás
A kész szoftvert átadjuk, élő tesztekkel ellenőrizzük a működést. A visszajelzések alapján szükség esetén módosításokat végzünk.
6.) Üzembe helyezés, bevezetés
Az éles rendszer indulásával migráljuk az adatokat, feltöltjük a szükséges információkat. A felhasználókat betanítjuk, dokumentációt és útmutatókat biztosítunk.
7.) Üzemeltetés, utógondozás
Felügyeljük a rendszert, javítjuk az esetleges hibákat, kezeljük a felhasználói visszajelzéseket és szükség esetén továbbfejlesztjük a szoftvert.
Használt szoftverfejlesztés technológiák
ADATBÁZISKEZELÉS
BACKEND (Java)
BACKEND (PHP)
BACKEND (Python)
FRONTEND
PLATFORMS, DEPLOYMENTS
TESZTELÉS
TESZTAUTOMATIZÁCIÓ
MÓDSZEREK ÉS ESZKÖZÖK
Szoftverfejlesztés árak
A szoftverfejlesztés árát sok tényező befolyásolja, például a fejlesztési feladat komplexitása, a felhasználói felület és a kapcsolódó szolgáltatások. Ügyfeleink különböző árazási konstrukciók közül választhatnak.
Az esetek többségében a perc vagy óradíj alapú elszámolást javasoljuk. Ilyenkor a ledolgozott percek után történik a számlázás. A munka megkezdése előtt az ügyfél kap egy volumenbecslést arról, hogy az adott projekt mennyi idő alatt, milyen költséggel valósítható meg. Ez nem a pontos végösszeg, hanem egy keret, mely a munka során változhat, ahogyan az ügyfél igényei is. Rendszeresen jelentjük az előrehaladást, mely tartalmazza a projekt készültségi fokát, és a felhasznált költségkeretet. Az alternatíva tehát rendkívül rugalmas és nyomonkövethető, így kevésbé kockázatos, mint egy fix összegű megrendelés.
A fix díjas szerződések esetében egy jól meghatározott megrendelést teljesítünk, mely csak az elfogadott ajánlat elemeit tartalmazza. Emiatt ez kevésbé rugalmas, ugyanakkor célravezető lehet, ha egy pontosan definiált büdzsé és határidő áll rendelkezésre. Ebben az esetben is folyamatosan riportolunk az ügyfélnek. Számlázhatunk meghatározott készültségi szintek, azaz mérföldkövek elérésekor, de sprintenként vagy időszakonként is.
Gyakran ismételt kérdések
Milyen iparágakban szerzett már tapasztalatot a cég?
Rendkívül változatos ügyfélkörrel dolgozunk, a teljesség igénye nélkül sorolnánk fel néhányat. Partnereink között ügyvédi irodák, telekommunikációs cégek, ingatlanirodák is megtalálhatóak.
Milyen dokumentációt lehet kérni?
Az ügyfél igényeihez alkalmazkodva készítjük el a riportokat, munkaidő statisztikát. Átadjuk továbbá a fejlesztési, üzemeltetési és installációs dokumentációt is. A felhasználóknak készített anyag átadása történhet user guide és videós bemutató formájában is.
Vállal a cég garanciát?
Szerződéses kötelességünk a megfelelő szakértelemmel, gondossággal végzett munka és a kiváló minőségű eredmény szállítása. Vállaljuk, hogy munkánk mások számára is továbbfejleszthető és módosítható lesz. Rejtett hibák azonban mindig előfordulnak. Megegyezés kérdése, hogy ezeket az átadást követően meddig javítjuk díjmentesen. Jellemzően ez két hónap szokott lenni.
Kinek a tulajdonjogába kerül az elkészített szoftver?
Az általunk lefejlesztett egyedi szoftverek esetében, annak egyes komponenseit cégünk felhasználhatja saját fejlesztésű projektekben, ugyanakkor az üzleti megoldás teljes mértékben az ügyfél tulajdonába kerül.